Захисти магістерських кваліфікаційних дипломних робіт
Обговорення освітніх програм кафедри
Обговорення освітніх програм триває
"Електричні станції, мережі і системи"
"Енергетична безпека"
"Професійна освіта (Енергетика)"
До обговорення долучилися зокрема:
Скльомін Олексій Володимирович, начальник Первомайського РЕМ АТ "Харківобленерго
Колодько Анатолій Сергійович, заступник начальника електроцеху ЧП "Харківська ТЕЦ-5"
Занихайло Євген Олександрович, головний енергетик компанії Водафон Схід Україна
Багач Руслан Володимирович, голова циклової комісії електропостачання Харківського політехнічного фахового коледжу
У присутності гарантів освітніх програм та викладачів, задіяних у провадженні вказаних ОП було обговорено зміст освітніх програм, перспективи їх вдосконалення, сучасні тенденції розвитку енергетичної галузі і системи професійної освіти енергетиків та визначені перспективні напрямки розвитку та трансформації змісту освітніх програм та вдосконалення організації процесу їз провадження.

Захист бакалаврів освітньої програми "Електричні станції, мережі та системи"
Захист відбувався у змішаному форматі. Частина здобувачів захищалася очно в найпростішому укритті з дотриманням режимів повітряних тривог, інша частина здійснювала захист в дистанційному режимі онлайн.
Тематика дипломних проєктів охоплювала такі характерні напрямки освітньої програми як проєктування електричної частини електростанцій (зокрема геотермальної), проєктування високовольтних електричних мереж, проєктування систем електропостачання промислових підприємств.
До процедури захисту, в якості голови екзаменаційної комісії, було долучено головного енергетика компаних Водафон - Схід - Україна Занихайла Євгена Олександровича, та стейкхолдерів: начальника Первомайського РЕМ АК "Харківобленерго" Скльоміна Олексія Володимировича та головного інженера енергетичної компанії "Енерго-тайм" Солдатенка Олексія Євгеновича.
За результатами захисту можна говорити про достатній рівень підготовки бакалаврів. Всього захистилося 21 здобувач, які отримали 6 відмінних оцінок та 15 оцінок "добре".
Дякуємо силам оборони України за можливість продовжувати своє діло.
Бажаємо нашим хлопцям та дівчатам мирного неба, відновлення країни та успіхів в професії.
Що таке енергетична безпека? Популярна лекція в Каразінському університеті
Починаємо реалізовувати нові цікаві проєкти спільно з ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія». У межах співпраці разом охоплюємо найактуальніші напрями, обмінюємося досвідом і набуваємо нові знання!
30 квітня в Каразінському університеті завідувач кафедри електротехніки та електроенергетики ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія», кандидат технічних наук Артем Чернюк провів офлайн-лекцію на тему енергетичної безпеки. Лекція відбувалася в безпечному просторі університету.
Спікер розкрив тему енергії та енергетичної безпеки для харківців. Протягом лекції учасники розібрали поняття, складові, методи й засоби енергетичної безпеки. І що важливо, дослідили сучасні енергетичні реалії України та світу.
Актуальним для нас стало питання нестачі енергії та шляхи, за допомогою яких ми здатні усунути цей стан. Зокрема, поговорили про можливі перспективи розвитку на ринку праці в галузі енергетики.
Щиро раді, що в Каразінському університеті відкрито новий енергетичний напрям освіти. Впевнені, що далі продовжуватимемо працювати в не менш активному темпі та в синергії реалізовувати нові заходи!
Наша дівчина в науці
Представники Української інженерно-педагогічної академії прийняли участь у STEM-виставці яка була присвячена Міжнародному дню жінок та дівчат в науці.
Нашу академію гідно представляла доцентка кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики Юлія Олійник разом з командою проєкту «Енергоосвіта» та іншими колегами.
Відвідувачі заходу могли ознайомитися з науково-технічними розробками співробітниць вищих навчальних закладів Харкова, які були представлені на різноманітних локаціях: зона STEM-виставки, зона презентації гуманітарних спеціальностей, зона спортивно-оздоровчої діяльності, зона охорони та безпеки, зона мистецьких спеціальностей, зона культурних заходів. На локації УІПА були представлені засоби автономного енергопостачання, бездротової передачі енергії та штучна блискавка.
За дорученням Харківського міського голови Ігоря Терехова та поданням керівництва академії за сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток науки в Україні та з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці Юлія Олійник отримала відповідну подяку. Подяку мера вручила заступниця міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.
Участь у міжнародній конференції
Не заважаючи на війну вчені кафедри беруть участь в міжнародних наукових конференціях, де презентують результати свої наукових досліджень.
Доценти кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики Буданов Павло Феофанович, Чернюк Артем Михайлович, Олійник Юлія Сергіївна та Бровко Костянтин Юрійович взяли участь у 3-й Міжнародній конференції техніки та науки (ICES2023), яка відбулася 3-4 травня 2023 року в Іраку.
Було опубліковано статтю «Fractal Approach for the Researching of Information Emergency Features of Technological Parameters». Доцент Олійник Юлія Сергіївна представила доповідь з презентацією в секції «Комп’ютерні технології та технології».
Попри важкі часи наука розвивається, вчені презентують свої наукові результати, обмінюючись досвідом з іншими країнами світу.
Дякуємо організаторам конференції за цікаве та змістовне співробітництво, за можливість обміну досвідом, за можливість взяти участь та презентувати свої наукові результати в цій конференції. Сподіваємося на подальше успішне співробітництво.Виїзне засідання кафедри
На за засіданні обговорювалися перспективи розвитку матеріально-технічної бази кафедри, питання нового прийому, процес провадження освітніх програм кафедри та інші поточні питання.
У вільний час колектив кафедри відвідав пам'ятні місця Полтави та її музеї, де ознайомився з історичними подіями що відбувалися на Полтавщині.
Круглий стіл "Шляхи подалання енергетичної кризи та перспективні напрямки розвитку енергетичної галузі України у післявоєнний час""
В заході приймали участь провідні фахівці енергетичної галузі України, які зробили більше 10 фахових доповідей за результатами яких відбувалося жваве обговорення актуальних проблем сучасної української енергетики.
Завершення проєкту "ЕнерВиш"!

| ||
|
|
Не зважаючи на війну в Україні, регулярні відключення світла та багато інших проблем та перешкод проєкт муніципального енергетичного менеджменту у м. Вишгород завершено у зазначені терміни.
До реалізації проєкту були залучені громади міст Вишгород (Київська обл., Україна) та Ейхенау (Німеччина), інженерне бюро Koberlein GmbH @ Co,KG, німецький федеральний фонд "Engagementglobal" та Українська інженерно-педагогічна академія (зокрема студенти та викладачі кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики).
У повному обсязі виконано наступні етапи роботи:
1. Заміна вікона на більш енергоефективні;
2. Утеплення даху будівлі;
3. Утеплення фасадів;
4. Встановлення індивідуального опалювального пункту;
5. Встановлення рекуператорів у кожній кімнаті;
6. Монтаж вентиляційної та пожежної системи.
В процесі роботи здобувачем вищої освіти 2 курсу магістратури за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Войтенком Сергієм було здійснено розрахунки тепловтрат до та після проведення тепломодернізації. Ці результати було відображено та більш детально розкрито в його магістерській кваліфікаційній роботі, яку він успішно захистив на «відмінно».
Теоретичні знання та практичні розрахунки, які було отримано в результаті міжнародної співпраці над проєктом, буде втілено доцентом Олійник Юлією в курси «Міжнародне науково-технічні співробітництво в енергетиці» та «Енергоефективність та новітні технології в електротехнічних та електроенергетичних системах».
Цей перший проєкт започаткував успішне та цікаве українсько-німецьке співробітництво в галузі енергозбереження.
Сподіваємося на подальшу співпрацю та з нетерпінням чекаємо наступних проєктів.
Проєкт "Енервиш" триває та виходить на новий рівень
менеджменту у м. Вишгород Київської області "Енергвиш" та поліпшенню воєнно-політичного стану в Київському регіоні нашої країни було поновлено ланцюги фінансування та уточнені строки реалізації проєкту.
На даний час прискореними темпами ведеться робота на завершальному етапі раелізації даного проєкту. Вже повністю проведена заміна вікон на першому та другому поверхах, утеплений даху адміністративної будівлі та розпочалися роботи щодо утеплення фасадів. Паралельно з цим йде приципове оновлення внутришніх інженерних комунікацій яке охоплює такі види робіт як встановлення індивідуального опалювального пункту, встановлення рекуператорів, монтаж вентиляційної та пожежної системи.
Саме такий комплексний науковий підхід до проблематики енергоефективності дозволить значною мірою поліпшити показники енергоспоживання та енергозаощадження та дасть значний економічний ефект.
Наукову складову цього проєкту з боку УІПА забезпечують доцент кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики Олійник Юлія Сергіївна та наші здобувачі освіти Сергій Войтенко та Злата Оберемок. Результати їхньої роботи будуть відображені у кваліфікаційних роботах магіста та наукових публікаціях та матеріалах конференцій.
Все за для перемоги
Викладачі та студенти кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики здають кров в Харківському обласному центрі скрові.
Закликаємо усіх небайдужих долучитися до цієї ініціативи. Це можна зробити в будь якому куточку України.
Все за для перемоги.
Слава Україні!


Підвищення кваліфікації в Польші
Дякуємо нашим колегам за якісну організацію та грунтовну роботу.
Обійми душі
Завдячуючі діяльності цього центру десятки жінок та дітей з України отримали прихісток та можливість спілкування та взаємної підтримки. Це зараз так важливо знати, що ти не наодинці з цією жахивою ситуацією, яка змушує наші родини шукати нові домівки та роз'єднує рідних та близьких людей.
Пишаємось нашими активними та стійкими студентами.
Слава Україні!

Стартував сезон захистів дипломних проєктів бакалаврів
17 травня 2022р. відбулося перше засідання ДЕК та були захищені перші кваліфікаційні роботи. Тематика робіт стосується трьох характериних напрямків.
1. Проєктування електричної частини електростанцій та підстанцій
2. Проєктування електричних мереж напругою до 220 кВ
3. Проєктування систем електропостачання промислових підприємств та об'єктів житлово-комунального господарства.
За результатами перших захистів здобувачі освіти показали достатньо високих рівень підготовки з професійних питань та володіння матеріалом своїх робіт.
Бажаємо нашим випускникам не зупинятися в своєму професійному розвитку та продовижити своє навчання в магістратурі!
Нехай щастить!
Проєкт "Енерг-Виш" поновлено
Вторгнення російської федерації до України суттєво вплинуло на українсько-німецький проект «Екологічне комунальне управління енергоспоживанням» (Nakopa-E-UKR-3-19) у рамках муніципального енергетичного менеджменту у м. Вишгород, Київська область, у якому приймає участь кафедра фізики, електротехніки та електроенергетики Української інженерно-педагогічної академії.
Муніципальній будинок, який був обраний для пілотної модернізації, опинився у зоні бойових дій. Російські війська були зупинені за декілька кілометрів від Вишгороду, і місто підверглося бомбардуванню. Природно, що всі будівельні роботи по проекту були призупинені, а будинок використовувався як бомбосховище. Проте зв’язок учасників проекту постійно підтримувався: за допомогою сервісу Zoom щотижня проходили зустрічі, у яких приймали участь заступник міського голови м. Вишгород Віталій Сардак, співробітниця муніципалітету м. Айхенау фрау Др. Кессель, директор інжинірингового бюро герр Юрген Коберляйн-Керлер, проректор з наукової роботи УІПА Олександр Купріянов і доцент кафедри фізики, електротехніки і електроенергетики УІПА Юлія Олійник.
Після відступу російських військ місто Вишгород повертається до мирного життя і відновлює інфраструктуру, що була пошкоджена російськими загарбниками. Німецькі партнери вже надіслали численну гуманітарну допомогу.
Відновлюються також і будівельні роботи у рамках проекту муніципального енергетичного менеджменту. Найближчим часом буде виконано утеплення даху і прибудовані сходи, потім утеплення фасаду і рециркуляція повітря. Студенти УІПА відновили роботу над презентаційною частиною проекту.
Не дивлячись на війну, сподіваємося на успішне закінчення проекту у листопаді.
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з напрямку "Електричні машини і апарати""
У роботі жюрі галузевої конкурсної комісії традиційно приймав участь завідувач кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики Артем Чернюк. До захисту було допущено 42 роботи кращіх студентів з усієї України, серед яких робота студентки групи ДЕА Е21пр факультету енергетики і автоматизації Української інженерно-педагогічної академії Дар'ї Пальваль на тему "Визначення впливу масогабаритних показників синхронних генераторів на їх динамічну стійкість при зовнішніх збуреннях".
Конференція та визначення переможців проходило в дистанційному фоматі, що забезпечело безпеку її учасників.
Робота не припиняється!
Сьогодні відбулося засідання кафедри ФЕЕ з планових поточних питань організації навчального процесу, можливостей допомоги ЗСУ та умов вступної кампанії 2022 року.
Також обговорювалися питання розвитку наукових та науково-технічних проєктів в умовах воєнного стану. Незабаром кафедра презентує нову цікаву ініціативу! Тримаємо інтригу :) Слідкуйте за новинами.
Слава Україні!
Проєкт "ЕнерВиш" увійшов в активну фазу
Кафедра налагоджує співпрацю із Запорізькою АЕС





